Практична
робота 7. Створення діаграм. Аналіз даних, поданих на діаграмі
Цілі:
ü навчальна:
продовжувати вчитися створювати стовпчасті і секторні діаграми засобами
табличного процесора, налаштовувати параметри відображення діаграми, поля даних
та рядів даних; аналізувати діаграми;
ü розвивальна:
сприяти розвитку логічного мислення, уваги, пам’яті; стимулювати вміння
порівнювати набуті знання, розвивати вміння аналізувати та узагальнювати;
ü виховна:
виховувати творчий та естетичний підхід до роботи, бажання експериментувати.
Хід уроку
1. Організаційний
момент
2.Актуалізація
опорних знань.
Вправа «Продовж речення».
Табличний процесор MS Excel – це прикладна програма, яка призначена для … (опрацювання даних, поданих у таблицях).
Об’єктами табличного процесора є … (книга,
аркуш, таблиця, рядок, стовпець, клітинка, діапазон, діаграма та інші).
Формула в MS Excel – це … (вираз, який задає порядок обчислення в
електронній таблиці).
Функції в MS Excel поділяються на
такі категорії: … (математичні,
статистичні, логічні, текстові, фінансові та інші).
Прикладами статистичних функцій є функції … (середнє значення, min, max …).
Функція сума SUM є
прикладом … (математичних функцій).
3 .
Мотивацій навчальної діяльності
В різних ситуаціях фахівця можуть
цікавити як самі числа, показані в
таблиці, так і тенденції у їх зміні, які показують діаграми. Отже, діаграми
призначені для графічного відображення числових даних.
За допомогою діаграм, на
яких зображені зміни у виробництві, аналізують економічний стан на
підприємстві. Аналіз такої інформації дає можливість прийняти правильне
рішення і підвищити конкурентну
здатність продукції, яка виробляється, зробити її дешевшою і якіснішою.
В електронну таблицю вмонтовані
спеціальні засоби, що носять назву ділової графіки, які дозволяють зобразити табличні дані у
графічному вигляді.
4. Формування вмінь та навичок
Робота за комп’ютером
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
Фізкультхвилинка
Учні виконують вправи для очей, рук і корпуса,
рекомендовані під час роботи з комп’ютером.
Вправи для очей
5. Рефлексія. «Рефлексивний ланцюжок».
Вчитель
починає вправу з вислову: «Сьогодні на
уроці я …». Учні по черзі доповнюють речення, за умови що повторювати сказане
іншими не можна. Таким чином «утворюється» рефлексивний ланцюжок.
1.
Яких нових умінь ви набули на уроці?
2.
Що далося легко, а що викликало труднощі?
За необхідності обговорюються проблеми та помилки,
що виникали під час роботи.
6. Домашнє завдання.
Автор підручника
|
Морзе Н. В., Барна О. В.,
Вембер В. П.,
Кузьмінська О. Г.
|
Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.
|
Параграф
| § 4.6ст. 184-196, повторити ст. 176-18 | |
Назва завдання,
номер завдання, сторінка
|
7. Підсумок уроку.
Отже, на цьому уроці ми з вами дізналися про діаграми та їх типи,
розглянули основні об’єкти діаграм. Навчилися будувати стовпчасті та секторні
діаграми. Оцінювання учнів.
Немає коментарів:
Дописати коментар